اخبار
بازدید هیات کشور کره جنوبی از پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور
يک شنبه 17 مرداد 1395
هیات 6 نفره کشور کره جنوبی از پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور پیرو بازدید هیاتی از کشور کره جنوبی از مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری مشترک، هیات مذکور متشکل از 6 نفر شامل معاون آبزی پروری شیلات از وزارت اقیانوس ها و شیلات کره جنوبی، رئیس و محققین ارشد انستیتو دریایی کره و محقق ارشد انستیتو ملی علوم شیلاتی کره در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ از پژوهشکده بازدید نمودند .

در این بازدید که به مدت ۳ ساعت به طول انجامید در ابتدا دکتر مرمضی رئیس پژوهشکده به قابلیت های آبزی پروری استان خوزستان اعم از وجود رودخانه های متعدد، دریاچه های پشت سدها، تالاب ها و سواحل خلیج فارس و تنوع گونه های آبزیان قابل پرورش شامل ماهیان دریایی، آب شیرین و میگو اشاره نموده و در ادامه به معرفی پژوهشکده، توانمندی ها، محققین و تجهیزات پژوهشکده پرداختند .

پس از معرفی طرفین حاضر در جلسه، هیات کشور کره جنوبی ضمن بازدید از آزمایشگاه ها و بخش های مختلف پژوهشکده از نزدیک با محققین، کارشناسان، تجهیزات موجود و پروژه ها و طرح های انجام شده و درحال اجرا آشنا شدند .

در پایان این بازدید طرفین اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک با انعقاد تفاهم نامه زمینه همکاری های مشترک بین دو کشور فراهم گردد .

 

 

 

 


تعداد بازديد:774